Forum Elektronika Samochodowa
Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - Wersja do druku

+- Forum Elektronika Samochodowa (http://elektronikasamochodowa.net)
+-- Dział: Sprzęt, mierniki, diagnoskopy, testery, oscyloskopy (http://elektronikasamochodowa.net/forum-46.html)
+--- Dział: Testery, interfejsy, diagnoskopy (http://elektronikasamochodowa.net/forum-48.html)
+--- Wątek: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi (/thread-7698.html)

Strony: 1 2 3

Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - kamillotop - 18-07-2012

Witam,

planujemy zakupić do warsztatu stacje obsługi klimatyzacji. Urządzenie działało by głównie na potrzeby własne oraz skromnie zarobkowo (szacunkowo 40-50 nabić rocznie).
W związku z tym chciałbym zapytać Was.. jakie urządzenia posiadacie u siebie, dlaczego takie (funkcjonalnie i kosztowo), oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie?

dzięki z góry za wszelkie sugestie

pozdrawiam

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - sd compact4 - 18-07-2012

Jeżeli mogę doradzić to weź pod uwagę valeo lub boscha.
kolo mój teraz kupił jakąś włoszczyznę i wytrzymała 10 autek Big Grin.

naj;lepiej żeby był to automat lecz zwróć uwagę na to czy ma też możliwość manualnego sterowania

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - carl - 18-07-2012

polecam valeo, trzeci rok to mam i jeszcze nic się nie zdążyło popsuć.

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - artex.folwark - 18-07-2012

Ja mam od paru lat BOSCHA ACS 500 i jest jak na razie bezawaryjny i w sezonie chlopaki nabijają
wszystko co sie da podłączyć bo jest prosty w obsłudze i multi uniwersalny ,dobicie na oko zajmuje
minutę,przed robota sprawdzamy czy nie ma propan butanu w instalacji.

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - krzysiek_mwek - 18-07-2012

(18-07-2012, 07:40 PM)artex.folwark napisał(a): Ja mam od paru lat BOSCHA ACS 500 i jest jak na razie bezawaryjny i w sezonie chlopaki nabijają
wszystko co sie da podłączyć bo jest prosty w obsłudze i multi uniwersalny ,dobicie na oko zajmuje
minutę,przed robota sprawdzamy czy nie ma propan butanu w instalacji.

Jak sprawdzacie ten propan butan w instalacji?

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - carl - 18-07-2012

po zapachu Smile

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - artex.folwark - 18-07-2012

Jest do nabycia w INTER CARS czytnik zawartości gazu.ale cena taz wystrzałowa jak propan butan Wink

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - sd compact4 - 18-07-2012

(18-07-2012, 09:22 PM)artex.folwark napisał(a): Jest do nabycia w INTER CARS czytnik zawartości gazu.ale cena taz wystrzałowa jak propan butan Wink
alternatywą jest taki domowy czujnik gazu

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - hukii - 18-07-2012

posiadam texe juz 2 lata i pisuje sie rewelka osobowki autobusy kombajny ciagniki wszystko nabijam -w tym roku juz jakies 90 kg gazu zuzyłem.

RE: Stacja obsługi klimatyzacji - opinie, uwagi - 012 - 18-07-2012

mam brainbee 9000 full automat, jedyna wada to chyba dotykowy wyswietlacz czasami potrafi wku.....ic,