Witaj na forum elektronikasamochodowa.net

Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
multimetr mastech my 68 & uni-t ut 107
Witam. Zamierzam kupić multimetr. Rozważam zakupienie dwie opcje : mastech model my68, lub firmy uni-t ut107. Który z wymienionych mierników byście polecili?
Odpowiedz
Mam unita z interfejsem rs 232 i co moge powiedziec zlego to jedynie to aby uwazac z pracami na deszczu jak kazda elektronika nie lubi wilgoci,jak zamoknie to przeklamuje ale to tylko raz tak mi sie stalo,po za tym sprawuje sie dobrze
Odpowiedz
a jakieś inne ciekawe propozycje mierników w podobnym przedziale cenowym?
Odpowiedz
W podobnym przedziale cenowym to za dużego wyboru nie masz. Jeśli masz do dyspozycji taką kwotę to kupuj tego Unita podstawowe rzeczy tym obmierzysz. A może lepiej kupić UT-203 cęgowy? Zależy do czego potrzebujesz i czym już dysponujesz, bo nie sądzę aby był to podstawowy przyrząd warsztatowy.
Odpowiedz
źle tą ująłem. Nie jestem koniecznie ukierunkowany tylko i wyłącznie na miernik w takim przedziale cenowym. Jeśli będzie jakaś propozycja na miernik za wyższą kwotę ale będę wiedział, że warto wyłożyć te "parę złotych więcej" to taką opcję również rozważę.
Odpowiedz
Jeżeli ma być do podstawowego pomiaru napięcia , sprawdzenia przejścia (rezystancji), test diody to kolego może UT-203 - masz dodatkowo mozliwość pomiaru prądu rozrusznika, a może się przydać. Do większości sygnałów to już raczej oscyloskop. Jeśli potrzebny Ci typowy uniwersal to weź tego unita którego wymieniłeś. Nie jest drogi, a coś tam już posiada.
Odpowiedz
Ja z kolei uważam, że kupowanie miernika bez autorange w dzisiejszych czasach jest nie porozumieniem. Zdaję sobie sprawę z tego, że czasem to przeszkadza ale zawsze można to wyłączyć i przejść na manual. Natomiast brak tej funkcji w niektórych momentach wku.... niemiłosiernie. Ja zakupiłem sobie UNIT 70B, teraz widzę, że jest trochę drogi ja dałem za niego troszkę ponad 200 i jest to najlepszy miernik jaki miałem a miałem też dużo droższe. Jeżeli będziesz brał coś z stajni UNIT to pamiętaj o dobrych bateriach inaczej strasznie przekłamują.
Odpowiedz
Dzięki bardzo kolego KEYZOR na pewno rozważę opcję zakupu tego miernika bo wydaje się dość ciekawy. a powiedz mi jaka jest różnią między 70B a 70A lub 70C.
Odpowiedz
70A jest pozbawiony funkcji autorange czyli generalnie odpada. Natomiast modele C i D nie posiadają pomiaru temperatury za to mierzą indukcyjność i szerokość wypełnienia impulsu czego nie robi B. Jednak zasadniczą różnicą miedzy modelem B a C i D jest inny wyświetlacz, ten w C i D mieści znacznie więcej informacji i jest bardziej czytelny. Ja wybrałem wersje B ze względu na to, że mierzy temperaturę dla mnie jest to bardzo ważne. Jeżeli zaś szukać złotego środka to trzeba by uderzyć w serię 71 modele od B w w górę.
Odpowiedz
Wielkie dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Myślę że podjąłem już decyzję i zakupię 70B. Nie pozostaje mi nic innego jak kupić i czekać za kurierem. Jeszcze raz dzięki.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

tuning-files.org