Witaj na forum elektronikasamochodowa.net

Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
touareg abs czujnik
Witam
Touareg w kole czujnik halla i mam taki problem że zgłupiałem, czujnik był złamany błąd przerwa w obwodzie więc wymieniłem czujnik na nowy zamiennik. Po jeździe próbnej kontrolka nie zgasła, błąd usterka mechaniczna, więc dalej mam podejrzenie na piastę, zdejmuję koło a piasta nowa ktoś wcześniej wymienił, w blokach pomiarowych brak wskazań prędkości obrotowej tego koła. Dodam jeszcze że podłożyłem drugi taki czujnik nowy ori wymiarami identyczny tylko od audi a3 i to samo brak prędkości obrotowej. Czy można ten czujnik sprawdzić na samochodzie przejeżdżając obok niego magnesem?
Odpowiedz
ja jak nie mam sie jak i czego czepic podłanczam oscyl pod sprawny a wtym przypadku aż 3 i porównuje oscylogramy z niesprawnym
Odpowiedz
piasta org
Odpowiedz
Wiem i wiem jak powinien wyglądać sygnał, ale tego sygnału nie ma. A piasta jest nowa, napięcie na czujniku 10,3 V. Czy można jakoś podać napięcie na ten czujnik żeby go sprawdzić? Przez tranzystor, rezystor. Do czujnika dochodzą 2 przewody + i - , może istnieje możliwość podłączenie tego czujnika w taki sposób żeby można było sprawdzić czy czujnik jest ok.
Odpowiedz
+, - nie pomieszany?
Piasta ok? na innym kole sprawdź czy czujnik działa
Odpowiedz
piasta raczej zamiennik, tego czujnika na innym kole nie sprawdzę bo raczej nie da się wyciągnąć czujnika który już tam jakiś czas siedzi bez jego uszkodzenia.
+- ok
Odpowiedz
podpinasz oscyloskop pod czujnik ,latasz magnesem przy czujniku i wszystko jasne,jak zaczyta zmiany to łożysko lub piasta wek.jak nie zaczyta to ori czujnik.
Odpowiedz
kolego wina czujnika na 99% temat przerabialem kilka razy te zaminniki to smietniki
Odpowiedz
(05-02-2013, 11:39 PM)janko28 napisał(a): podpinasz oscyloskop pod czujnik ,latasz magnesem przy czujniku i wszystko jasne,jak zaczyta zmiany to łożysko lub piasta wek.jak nie zaczyta to ori czujnik.
Nie ta epoka, tam są czujnika aktywne które mają zasilanie i zmiany są w funkcji prądu a nie generowania napięcia jak w przypadku starych czujników.
(05-02-2013, 09:21 PM)gre11 napisał(a): Wiem i wiem jak powinien wyglądać sygnał, ale tego sygnału nie ma. A piasta jest nowa, napięcie na czujniku 10,3 V. Czy można jakoś podać napięcie na ten czujnik żeby go sprawdzić? Przez tranzystor, rezystor. Do czujnika dochodzą 2 przewody + i - , może istnieje możliwość podłączenie tego czujnika w taki sposób żeby można było sprawdzić czy czujnik jest ok.

A pierścień magnetyczny w łożysku sprawdzałeś?
Odpowiedz
pewnie łożysko odwrotnie wprasowane albo bez pierścienia
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

http://www.ecutester.pl/