Witaj na forum elektronikasamochodowa.net

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
touareg abs czujnik
#1
Witam
Touareg w kole czujnik halla i mam taki problem że zgłupiałem, czujnik był złamany błąd przerwa w obwodzie więc wymieniłem czujnik na nowy zamiennik. Po jeździe próbnej kontrolka nie zgasła, błąd usterka mechaniczna, więc dalej mam podejrzenie na piastę, zdejmuję koło a piasta nowa ktoś wcześniej wymienił, w blokach pomiarowych brak wskazań prędkości obrotowej tego koła. Dodam jeszcze że podłożyłem drugi taki czujnik nowy ori wymiarami identyczny tylko od audi a3 i to samo brak prędkości obrotowej. Czy można ten czujnik sprawdzić na samochodzie przejeżdżając obok niego magnesem?
Odpowiedz
#2
ja jak nie mam sie jak i czego czepic podłanczam oscyl pod sprawny a wtym przypadku aż 3 i porównuje oscylogramy z niesprawnym
Odpowiedz
#3
piasta org
Odpowiedz
#4
Wiem i wiem jak powinien wyglądać sygnał, ale tego sygnału nie ma. A piasta jest nowa, napięcie na czujniku 10,3 V. Czy można jakoś podać napięcie na ten czujnik żeby go sprawdzić? Przez tranzystor, rezystor. Do czujnika dochodzą 2 przewody + i - , może istnieje możliwość podłączenie tego czujnika w taki sposób żeby można było sprawdzić czy czujnik jest ok.
Odpowiedz
#5
+, - nie pomieszany?
Piasta ok? na innym kole sprawdź czy czujnik działa
Odpowiedz
#6
piasta raczej zamiennik, tego czujnika na innym kole nie sprawdzę bo raczej nie da się wyciągnąć czujnika który już tam jakiś czas siedzi bez jego uszkodzenia.
+- ok
Odpowiedz
#7
podpinasz oscyloskop pod czujnik ,latasz magnesem przy czujniku i wszystko jasne,jak zaczyta zmiany to łożysko lub piasta wek.jak nie zaczyta to ori czujnik.
Odpowiedz
#8
kolego wina czujnika na 99% temat przerabialem kilka razy te zaminniki to smietniki
Odpowiedz
#9
(05-02-2013, 11:39 PM)janko28 napisał(a): podpinasz oscyloskop pod czujnik ,latasz magnesem przy czujniku i wszystko jasne,jak zaczyta zmiany to łożysko lub piasta wek.jak nie zaczyta to ori czujnik.
Nie ta epoka, tam są czujnika aktywne które mają zasilanie i zmiany są w funkcji prądu a nie generowania napięcia jak w przypadku starych czujników.
(05-02-2013, 09:21 PM)gre11 napisał(a): Wiem i wiem jak powinien wyglądać sygnał, ale tego sygnału nie ma. A piasta jest nowa, napięcie na czujniku 10,3 V. Czy można jakoś podać napięcie na ten czujnik żeby go sprawdzić? Przez tranzystor, rezystor. Do czujnika dochodzą 2 przewody + i - , może istnieje możliwość podłączenie tego czujnika w taki sposób żeby można było sprawdzić czy czujnik jest ok.

A pierścień magnetyczny w łożysku sprawdzałeś?
Odpowiedz
#10
pewnie łożysko odwrotnie wprasowane albo bez pierścienia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

http://www.ecutester.pl/