Witaj na forum elektronikasamochodowa.net

Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa małego warsztatu, jaki wymiar optymalny(minimalny) na stanowisko
Witam

Mam mały dylemat, kupiłem działkę częściowo budowlaną, na części budowlanej mogę wybudować oczywiście dom, ale chcę dobudować mały warsztat plan zagospodarowania przewiduje na tym terenie w tej chwili pomieszczenia gospodarcze(garaże) nie większe niż 40m2 na pomieszczenie.
W planach mam budowę 2 stanowisk (garaży), ale nie wiem jaki format wybrać przy tych gabarytach (niewielki wybór ale parę cm w tę czy tę) , działka ma niby 0,5 h ale reszta jest częścią rolną więc będzie duży parking dla koni mechanicznych ;-), złożyłem podanie o pozwolenie na większe powierzchnie ale to na pewno potrwa bo to tereny ekologiczne a i trzeba do narady radnych czekać, póki co muszę coś postawić bo mnie wynajem zjada bez potrzeby, a zresztą to co wynajmuje to też lipa i na głowę kapie ;-(.

Oczywiście biuro będzie oddzielnie (mały taborecik na laptopa i mini drukarkę -żartuję) , chodzi mi głównie o wymiar stanowiska minimalny.

Doradźcie jakie wymiary będą optymalne i czy robić kanał w jednym czy w dwóch, przewiduję tam robić też mechanikę, czy może odpuścić i dalej na najmie jechać i czekać na zmiany w zagospodarowaniu przestrzeni, kupując ten plac nie sprawdziłem dokładnie planów zagospodarowania, bo rzadko kupuję nieruchomości ;-) i nie miałem pojęcia że nawet pokrycie dachu(materiał) i wygląd reklamy jest wg. wymysłów planistów - idiotyzm
No ale stało się i co dalej....
Odpowiedz
Rób na czym masz , płacenie komus to zabujstwo na dalsza mete... nawet jak bedzisz miał 60 m i robisz sam to s
tyknie , ważne żebys miał conajmniej 3m na podnosnik jedno stanowisko wystraczy , teraz sa fajne , wbudowywane w podłoge na płasko 40 cm na miusie a dzwigaja wielkie busy ... jezeli chodzi o dom z warsztatem to zaplanuj sobie tak by odzielic jakos madrze jedno od rugiego... proponuje od frontu 1/2 działki odgrodzic na działalnosc bez mozliwosci ingerencji klientów , plac max na 4-6 aut z przodu plus 2 stanowiska( nikt przeciez nie robi 10 aut na raz) pozatym wiekszosc robót w ciagu roku i tak odbywa sie na zewnatrz...
Atył działki tylko prywatnie! chyba że masz kase i czas na inwesycje to sprzedaj i szukaj nowej działki...
Odpowiedz
Sprzedaż odpada bo miejsce ***** i szukałem 2 lata mam tylko 4 km od domu gdzie obecnie mieszkam, mam tylko 2 sąsiadów, w tylnej części planuję agro mam już niby stawik i tam nie będzie wstępu 2000m tylko dla mnie ;-) , koniec działki wchodzi w las, więc na spacer lub grzyby po robocie też można iść, kobitka mi trochę buczy bo miała inne plany ale zaczyna mnie najem wkur... ostatnio zrobiłem remont dachu a p.a.n.i zarządca ze nie było uzgodnione z nią więc kosztów nie pokryje, rozpierducha totalna, zakres prac nieuzgodniony - jak mi na sterownik kapie w trakcie podnoszenia proca ;-),
muszę coś budować i tyle, parking to na więcej niż 6 sztuk bo zdarzało mi się że mam 10 do ogarnięcia, a niektóre muszą zakwitnąć ;-), jak będę u siebie to może więcej będzie się brało.
Odpowiedz
działalność przy domu to kłopot, bo ludziom się wtedy wydaje, że nie obowiązują jakieś godziny otwarcia, a ty zawsze jesteś dostępny,
koniecznie oddziel część prywatną, ale i tak gwarantuję, że będą jakieś chu*e podjeżdzać i trąbić o dziewiątej wieczorem
Odpowiedz
odzim80 ma słuszną rację-NIGDY WIĘCEJ DZIAŁALNOŚCI W DOMU!!!!!!!!!!!!!!!!!
piątek świątek czy niedziela zawsze jakiś h.u.j ma sprawę
Odpowiedz
Dokladnie -dzialalnosc przy domu to klopot-cos wiem o tym Sad
Natomiast 40 m to za malo na 2 stanowiska lapiej sie wstrzymac i zalatwic wieksza powierzchnie.
Odpowiedz
na 40m zrób jedno porządne - tak wygląda sporo warsztatów stanowiska dosłownie podoklejane - następne dobudujesz w późniejszym czasie - kanał czy podnośnik to zależy od gruntu - ja mam podmokły zrobiłem kanał zew. i po zimie wysadziło ściane - po za tym problem z odwodnieniem - i oczywiście oddziel od domu tak jak koledzy pisali b. ważne - ja mam warsztat ok. kilometra od domu i bardzo sobie chwale ..... no i oczywiście problem spalin , o tym sie nie mówi ale sprawa dość istotna szczególnie zimą ....
Odpowiedz
Może źle to opisałem 40m2 może mieć najwięcej 1 pomieszczenie, a ja planuje zrobić dwa ze wspólną ścianą w sumie powierzchnia będzie 80m2 , w której będzie przejście z pomieszczenia do pomieszczenia, przejście może być szerokości drzwi ale zaraz po odbiorze powiększyłbym je.
Generalne chodzi mi o wymiary czy zrobić pomieszczenie 8x5 czy 10x4, zastanawiałem się czy zrobić jedno takie drugie inne.

Lokal który teraz wynajmuje jest 6x12 z kanałem po całej długości, ni w d. ni w oko, przepychanka samochodów w te i z powrotem.
----------------
Niestety dom planuje na tym placu też zrobić, i zastanawiałem się już nad tymi co się na godzinach nie znają tylko duży pies na placu załatwia sprawe, bo teraz nawet czasami mi do chaty przychodzili dupae zawracać tabliczka i azor załatwił sprawe ;-)
Odpowiedz
Znajomy teraz buduję coś podobnego, ma też podobne wymogi (też jakieś tereny chronienie) i wybrał opcję 10x4. Choć mi osobiście się wydaję, że 8x5 albo 4x10 dla jednego stanowiska to jakby na to nie patrzeć jest wygodnie.
Odpowiedz
(18-10-2012, 09:40 AM)sd compact4 napisał(a): odzim80 ma słuszną rację-NIGDY WIĘCEJ DZIAŁALNOŚCI W DOMU!!!!!!!!!!!!!!!!!
piątek świątek czy niedziela zawsze jakiś h.u.j ma sprawę

U mnie na wiosce jeden as, od którego robie autka sobie skonstruował piec z płaszczem wodnym na zużyty olej silnikowy. Niby, że sobie w warsztacie dogrzewa, a w domku 15 m dalej cieplutko. Niby bzdura ale kto ma dom ten wie ile trzeba pierdnąć w sezonie grzewczym. Pomijam względy ekologiczne bo to inna bajka. No i rozwiązany problem pozbycia sie starego oleju.
A h.u.j.ki to i na komórę potrafią po 22 przy sobocie Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

http://www.ecutester.pl/