Witaj na forum elektronikasamochodowa.net

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Energia wiatrowa i amerykanka
#1
Witam
Od jakiegoś czasu interesuję się darmową energią, przeglądnąłem dość dużo w sieci na ten temat i na polskich stronach znalazłem ciekawe materiały na temat budowy prądnic typu AMERYKANKA, wrzucam tu linka do strony (cobym miał też do niego dostęp w przyszłości jak mnie temat zakręci Wink
Facet całkiem ciekawie opisuje zasady działania i podstawowe parametry:

http://maciejrz.republika.pl/magnetowod.html
Odpowiedz
#2
Temat zielonej energii jest naprawdę fascynujący, choćby dlatego że na ziemi w formie wiatru i słońca mamy jej do odzyskania ponad 2 000 TW !!!
a to jest 100 razy więcej niż w 2030 roku będzie potrzebowała ludzkość !!!

Ropa już dawno nam nie potrzebna Wink a my generujemy syf we wszystkim co się da ;(
Odpowiedz
#3
Tak ale ten biznes ma mocne zaplecze i nie da się tak łatwo wyrugować przez zielomą energię.
Temat rzeka , wiemy że nic nie wiemy. Gdziekolwiek się wychylisz z tą tezą to muszisz mieć świadomość że wielki brat czuwa i zazdrośnie strzeże swoich interesów. Przez to może przybyć seryjnych samobójców. Smutne to ale prawdziwe.

Najlepszego w Nowym Roku
Odpowiedz
#4
Coś takiego jak " darmowa energia" nie istnieje. Zawsze coś trzeba włożyć , żeby coś wyjąć. Nasz kraj kompletnie nie leży w strefie wiatrów sprzyjających wiatrakom i produkcji energii. Stare turbiny wiatrowe które niemiec wywalił na złom , polak przywiózł do kraju , wyremontował i postawił na polu. Po co są dopłaty do farm wiatrowych - gdyby one były taki intratne i dochodowe to nie musiałby rząd do nich dopłacać.
Chciałbym nadmienić , że ropa to nie tylko energia - to tworzywa , asfalty , leki , rozpuszczalniki i cała gama innych surowców i półproduktów cholernie potrzebnych.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

http://www.ecutester.pl/