Witaj na forum elektronikasamochodowa.net

Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Corsa D 2012 r. 1,4 16 V BCM
Czy po wypięciu sterownika silnika powinna być diagnostyka BCM.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Tak, powinna być.

Sterownik silnika podpięty jest za wspomaganiem i ABS na CAN wysokiej prędkości.
Odpowiedz
Nie mogę zdiagnozować co padło.Brak komunikacji ze sterownikiem silnika i bcm. W liczniku błąd BCM -nieprawidłowe dane i błąd szyny can wysokiej .prędkości. Z pozostałymi modułami jest komunikacja , błędów nie ma.Podejrzewam że padło coś od luźnej masy.która idzie z leweji strony silnika do cewki -kolor pomarańczowy.Może coś dostało przepięcia.Nie wiem gdzie tego szukać.Wszystkie zasilania i masy sprawdzone i wydaje się ok.Silnik martwy-brak sterowania rozrusznika,brak sterowania pompą paliwa,wtryskiwaczami,cewkami.

Proszę o pomoc
Odpowiedz
Sterownik silnika żyje ?
Odpowiedz
Nie żyje
Odpowiedz
Kupiłem na allegro sterownik silnika niby wylogowany i nie przyjmuje pinu.Mam również pin do niego ale nie mogę go wylogować.Podejrzewam że zostałem oszukany przez alegrowicza i sterownik nie był czysty .Czy sterownik niewylogowany da się wylogować na samochodzie w którym wymieniam sterownik silnika.Mam błąd niezaprogramowane immo  Proszę o pomoc.Jeszcze jedno pytanie jaki jest transporder w kluczyku Corsa D 2010 silnik1,4 16V                                                     

Pozdrawiam
Odpowiedz
(09-12-2019, 01:30 AM)mpwa napisał(a): Kupiłem na allegro sterownik silnika niby wylogowany i nie przyjmuje pinu.Mam również pin do niego  ale nie mogę go wylogować.Podejrzewam że zostałem oszukany przez alegrowicza i sterownik nie był czysty .Czy sterownik niewylogowany da się wylogować na samochodzie w którym wymieniam sterownik silnika.Mam błąd niezaprogramowane immo  Proszę o pomoc.Jeszcze jedno pytanie jaki jest transporder w kluczyku Corsa D 2010 silnik1,4 16V                                                     

Pozdrawiam

da sie
ale musisz znac pin
Odpowiedz
błąd niezaprogramowane immo to wywala jak ecu jest wylogowane i wystarczy tylko programowanie nowym pinem od auta
Odpowiedz
Dokładnie to błąd P 0633 niezaprogramowane kluczyki.Starych chyba nie da się wyczyścić więc muszę poszukać nowe lub z nowymi transporderami. nie mogę jakoś ogarnąć tego samochodu.Najpierw sterownik silnika teraz kluczyki.Brak jest jeszcze zamykania szyb i centralnego zamka.Zamek to na pewno związany z kluczykami ale szyby to nie wiem.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Jesli wymieniasz sterownik silnika klucze zostaja stare po co ci nowe ?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

http://www.ecutester.pl/